Dünya Sosyal Hizmet Günü
2024 Dünya Sosyal Hizmet Günü etkinliği 22 Mart 2024 saat 10:00'da İİBF Tuğrul Çubukçu Salonu'nda gerçekleştirilecektir.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
11 Mart tarihine ertelenen "Dünyada Kadın Hakları Hareketi: Oy Hakkından Tam Eşitlik Taleplerine" etkinliğinin afişine ulaşmak için tıklayınız.
Cumhuriyet'in 100. Yılında Bağımlılıklardan Uzak Özgür Gençlik Paneli
6 Kasım Pazartesi Günü Saat 09.30'da Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda gerçekleşen panelin ayrıntılaına ulaşmak için tıklayınız.
Cumhuriyetin İlk 100 Yılında Sosyal Hizmette Gündem: Psikopatoloji
30 Ekim Pazartesi Günü Saat 13.30'da Tuğrul Çubukçu Salonu'nda gerçekleşen panelin ayrıntılarına ulaşmak için tıklayınız.
Toplum ve Sosyal Hizmet Dergisi Covid 19 Özel Sayısı
Prof. Dr. Yasemin ÖZKAN ve Doç. Dr. Nur Feyzal KESEN'in özel sayı editörleri olduğu Toplum ve Sosyal Hizmet Covid 19 Özel Sayı tam metnine ulaşmak için tıklayınız
Yandal

YANDAL PROGRAMI

Sosyal Hizmet Bölümü Yandal Programı’nın amacı, üniversitemizin lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerin bir bilim ve meslek olarak sosyal hizmetin dayandığı bu kavramsal temellere ve uygulamalara ilişkin kavrayışlarına katkıda bulunmaktır.

2023-2024 AKADEMİK YILI BAŞVURU TAKVİMİ ve KONTEJANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

  • Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünde okuyup, Hacettepe Üniversitesi'ndeki başka bölümlerde yandal programlarına başvurmak isteyen öğrencilerin; başvurmak istedikleri bölümlerin yandal programlarını takip etmeleri gerekmektedir. 
  • 2023-2024 Güz Dönemi Yandal kontenjanı; Hacettepe Üniversitesi içinde başka bölümde okuyup, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde yandal yapmak isteyen öğrenciler içindir.
  • Sosyal Hizmette Yandal eğitimi almak isteyen öğrenciler Yandal Başvuru Formu (tıklayınız) ve ekleri ile bölümüne başvurmalıdır. Danışman Onayı dilekçe örneği için tıklayınız
  • 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren Geçerli Sosyal Hizmet Bölümü Yan Dal Programına ulaşmak için tıklayınız.
  • 2019-2020 sonrası ve 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde Sosyal Hizmet Bölümü Yan Dal programına kabul edilen öğrenciler ekteki programı takip etmelidir. 
  • 2019-2020 sonrası ve 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı öncesinde Sosyal Hizmet Bölümü Yan Dal programına kabul edilen öğrencilerin var olan müfredattan toplam 36 AKTS'lik ders almaları gerekmektedir. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Sosyal Hizmet Bölümü Yan Dal programına kabul edilen öğrenciler ise müfredatta yer alan toplam 37 AKTS'lik derslerin hepsini almak zorundadır. 

İletişim:

Arş. Gör. Merve Nur Bozkurt Karalı
merve.bozkurt@hacettepe.edu.tr
mervenurbzkrt@gmail.com

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

* Daha detaylı bilgi için Hacettepe Üniversitesi Yandal Programı Yönergesini inceleyiniz.